piątek, 22 sierpnia 2014

Chełmża - co myśle o moich rozpiskach

W kontynuacji poprzedniego wpisu - przemyślenia o rozpisce

Link djanbazanów - opcja mocna i skuteczna. Formacja bardzo dobrze wpisuje w obecną metę, gdzie do walki najczęściej wykorzystuje się modele z co najmniej mimetyzmem, nie wspominając o wszechobecnych ODD falangi. Nie oszukując nikogo - link długodystansowych broni znajdzie zastosowanie niemal na każdego przeciwnika. Dodatkowo bardzo skutecznie sprawdza się wsparcie linku zadymiaczem. Jednak z uwagi ogólny koszt Djanbazanów oraz ograniczenie ruchu, oddział średnio sprawdza się w ofensywie. I tak:
- snajper - tansza wersja hmg, z racji zasiegu bardziej skuteczna w obronie. Taki snajper, wsparty ZVZ w dobrej lokalizacji jest zabojczy
- hmg - droższy i gorszy w defensywie, ale raczej konieczny jeżeli chcemy sobie zostawić jakieś pole do atakowania djanbazanami. Szczególnie, że często jest dogodna sytuacja do ostrzelania w turze aktywnej, a pięć to dużo lepiej niż 3
- doktor - opcja na lekarza w linku, niby kolejny specjalista, ale z uwagi na zasięg w ustawieniu defensywnym praktycznie bezużyteczny. Za prawie ten sam koszt można postawić snajpera. W przebytych grach nie uleczył nikogo bo po prostu nie miał do tego okazji ( przeklęty specnaz ). Brzmi fajnie, ale w zasadzie okazał się nieprzydatny.

Link Odalisek - Odaliski to sztandarowy unit OP. Linkowane, dobre staty i NWI. Wykorzystałem je raz i zgodnie z oczekiwaniami dają radę, są wystarczająco szybkie by napierać na przeciwnika i spitfire zapewnia dosteteczną siłę ognia. W zasadzie jednak muszę stwierdził, że podziałałem nimi za mało by napisać coś więcej.


Hafza - w zasadzie tylko jako redukcja kosztów linku. No i niedrogi specjalista z Flash pulsem. I ukryty poruczniki w razie W służący jako uzupełnienie dla linku. Jak powszechnie wiadomo - QK bazuje na hafzach więc tu nic odkrywczego. Model sam w sobie nawet nienajgorszy - 12 BS i 2 ARM to nieźle jak za 17 pkt.

Yuan Yuan - Janków każdy zna, tani i bywa zabójczy. Tutaj jednakże sprawdzał się lepiej jako wsparcie linku z MSV. Też tak można

Kamel - rem, najtanśza opcja na rozkazodawce. I tyle. Poza tym praktycznie bezużyteczny. No, trzyma punkty jako bagaż. W sumie to też coś.

Ghulam z granatnikiem - rozkazodawca z podbitym uzbrojeniem za wolne punkty. Próbowałem strzelać spekulacyjnym na anihilacji - kompletnie nieskutecznie. Hafzę - porucznika ukrywałem jako drugiego ghulama z granatnikiem, dzięki czemu mniej rzucał się w oczy.

Ghulam porucznik i ghulam rifle - w rozpisce z odaliskami brakowało punktów na porucznika hafzę, stąd pomysł na podobne modele "rozkazodawców". Prosty wybieg, i dość skuteczny

Al'hawwa Fo - niedrogi, infiltrujący specjalista w camo. Tym fajniejszy, że ma D-charges i może robić sabotaż. A tak po prawdzie, al'hawwa to jedyny infiltrujący specjalista w QK. Pytanie zatem jest tylko - jeden czy dwa, a może hacker.

Scarface&Cordelia - kolejna nowość w moim arsenale. Ogólnie zgodnie z oczekiwaniami - scarface jest tagiem lekkim, o średniej sile ognia, ale w swojej cenie dostaje inżyniera z mimetyzmem, raz że specjalista, dwa że trzyma punkty za cały team, więc wystawianie tego na anihilacje jest wredne i chamskie. Ogółem fajerwerków nie było, ale nie mogę też narzekać. Dodatkowo dołóżmy do tego efekt psychologiczny - mój ostatni przeciwnik stwiedził, że tag wydał mu się bardziej niebezpieczny i niedostatecznie skupił się na szybkiej eliminacji djanbazanów.

warcorzy - drobny eksperymetr zainspirowany informacją, że można ich brać. Model za 3 pkt, posiadający flash pulse. Jak nic nie zdziała, to chociaż zajmie przeciwnika na jeden atak. A kosztuje dosłownie grosze.

Ogółem z doboru rozpisek jestem średnio zadowolony - w rozpisce ze scarfacem, w momencie kiedy odpadał Tag, a odpadał szybko rozpiska traciła praktycznie całą moc ofensywną ( świetnie sprawdzała się w obronie, ale atak szedł gorzej niż źle ). Djanbazanom brakuje szybkości, zwłaszcza gdy muszą opuścić wyżej położone pozycje obronne, a pojedynczy Tag jest łatwy do wyeliminowania . Przydałby się tu jakikolwiek dodatkowy model do atakowania, choćby i drugi yuan yuan.

Z kolei w drugiej rozpisce brakowało mi djanbazana snajpera - wybrany doktor był bezużyteczny a obecność snajpera dużo dawała w drugiej rozpisce. Pomimo nieco większej mocy naporowej, warunki w jakich przyszło grać ( avatar oraz stół ruinowy z arniadną ) przesądziły o tym, że djan snajper był nieoceniony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz